Akcje TD9 Sell Sign Flashes Yet Bitcoin Traders Expect Higher Price

S&P 500 widzi sygnał sprzedaży TD9 potwierdzony w wielu przedziałach czasowych, ale inwestorzy pozostają optymistyczni co do ceny Bitcoina.

Akcje TD9 Sell Sign Flashes Yet Bitcoin Traders Expect Higher PriceMarKETS NEWS

 

Wskaźnik sprzedaży TD9 pojawił się na wykresie S&P 500 w różnych przedziałach czasowych. Biorąc pod uwagę zwiększony poziom korelacji pomiędzy Bitcoinem a a akcjami, może on wskazywać na krótkoterminowe wycofanie się ceny Bitcoinu (BTC).

Jednak inwestorzy krypto walutowi wydają się pozostawać niewzruszeni wrażliwością akcji. Kilku traderów przewiduje, że Bitcoin wzrośnie do połowy 9000 dolarów, mimo że TD9 sygnalizuje korektę.

Czym jest system TD9 i dlaczego mógłby wskazywać na wycofanie się z BTC?

Sygnał sprzedaży TD9 jest częścią wskaźnikową szeroko cytowanego systemu TD Sequential. Zauważa on potencjalne odwrócenie trendu poprzez zidentyfikowanie zbyt dużych korekt lub rajdów.

Sygnał kupna lub sprzedaży TD9 pojawia się, gdy dziewięć kolejnych świec jest wyższych niż cztery poprzednie. Jako przykład, przyjmijmy cenę Bitcoin otwartą po 10.000 dolarów na wykresie dziennym na początku miesiąca. Jeśli BTC zamknie się powyżej $10,000 przez następne 13 dni, sygnał sprzedaży TD9 potwierdzi.

Zazwyczaj, 13-dniowy rajd z prawie żadnym wycofaniem prowadzi do potwierdzenia sygnału sprzedaży TD9 w wielu przedziałach czasowych. W tym tygodniu, pseudonimowy inwestor znany jako Fomocap powiedział, że sygnał pojawił się na dziennych, 12-godzinnych i 6-godzinnych wykresach S&P 500. Inwestor powiedział:

„Sygnał TD9 potwierdzony na SPX: 1. D SPX 2. Multiframe: 24h, 12h, 6h.“

Sygnał sprzedaży TD9 pojawia się na wykresie S&P 500.

Z danych Skew wynika natomiast, że cena Bitcoinu wykazuje stosunkowo wysoki poziom korelacji z zapasami od marca. Jako takie, jeśli rynek akcji spadnie w najbliższym czasie, może to wpłynąć na nastroje wokół Bitcoina.

Inwestor podkreślił jednak, że dokładność sygnału TD9 jest przedmiotem dyskusji, ponieważ może on dawać fałszywe sygnały. Na rynku hossy, na przykład, cena akcji Bitcoin lub Stanów Zjednoczonych może stale widzieć tendencje wzrostowe bez większych impulsów zwrotnych. W takim przypadku, system TD Sequential może stać się mniej efektywny. Inwestor powiedział:

„Jest to jeden z wielu wzorców PA. Tak, w zasadzie impet. TD9 daje też wiele fałszywych sygnałów. Lepiej zebrać wszystkie dane, kąty, widoki, a następnie utknąć w paradygmacie własnej wyobraźni. Tylko po to, by pozostać na radarze, nie śledzić na oślep“.

Handlarze kryptoflami pozostają optymistami w sprawie Bitcoina.

Jednocześnie, według analityka rynkowego Michaela van de Poppe, tendencja wzrostowa Bitcoinu pozostaje nienaruszona dzięki odporności na silnym obszarze wsparcia.

Bitcoin przez większość ostatnich dwóch miesięcy utrzymywał się na poziomie powyżej $9,200. BTC zanotowała krótkotrwałe spadki poniżej 9.000 dolarów, ale górna kryptokurcja szybko powróciła do normy.

Wykres cen Bitcoinu z potencjalnym fraktalem w górę

Wykres cen Bitcoinów z potencjalnym fraktalem w górę. Źródło: Crypto Michael

Jeśli BTC nadal będzie bronić poziomu 9.200 dolarów i wybuchnie powyżej 9.300 dolarów, van de Poppe zauważył, że rajd do ponad 9.600 dolarów jest prawdopodobny. Powiedział:

„Jak na razie, tak dobrze. Trzymanie wsparcia, masywna kraksa nie miała miejsca. Jeśli złamiemy 9 300 dolarów, to 9 600 dolarów to prawdopodobny cel krótkoterminowy.“

Inwestor Bitcoinów Zoran Kole zasugerował również, że szanse na wzrost Bitcoinów do połowy 9.000 dolarów pozostają wysokie.